کانون تقریب مذاهب همزمان با جشنواره قرآن آغاز به‌کار خواهد کرد

به گزارش ایسنا، “علیرضا محدثی” امشب ۱۲ آبان ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۱۲ تا ۱۴ آبان ماه جاری دانشگاه پیام نور استان کرمان میزبان مرحله نهایی جشنواره قرآن و عترت دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور است.

وی افزود: وزارت علوم و زیرنظام های این وزراتخانه هر ساله یکی از رویدادهای مهمی که در دانشگاه برنامه ریزی می کند، جشنواره قرآن و عترت است که با هدف توسعه فرهنگ قرآنی در بین دانشجویان و آشنایی آنها با معارف قرآنی و اهل بیت برنامه ریزی می شود.

محدثی تصریح کرد: تاکنون ۲۲ دوره این جشنواره در سطح دانشگاه های پیام نور کشور برگزار شده و امسال بیست و سومین دوره است که کرمان میزبان این جشنواره است.

وی بیان کرد: با توجه به فعالیت دبیرخانه جشنواره در ۷ ماه گذشته، آمار قابل توجهی نسبت به سال گذشته در جشنواره قرآن و عترت دانشجویی شرکت کرده و بیش از ۱۳ هزار دانشجو در مرحله مقدماتی جشنواره در سطح مراکز و واحدهای سطح کشور شرکت کردند و رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به دوره قبل داشته است.

رییس دانشگاه پیام نور استان کرمان گفت: بیش از ۵۰۰ مرکز واحد دانشگاه پیام نور در این برنامه دخیل بوده اند و مرحله استانی مسابقات در ایام تابستان برگزار شده و ما میزبان منتخبان استانی در مرحله نهایی هستیم.

وی با بیان اینکه ۲۰ داور ملی و بین المللی این مسابقات را داوری خواهند کرد، افزود: ۲۱۲ نفر منتخب مرحله استانی جشنواره قرآن و عترت در مرحله نهایی در ۶ بخش آوایی و غیرآوایی و در ۳۰ رشته به رقابت می پردازند.

محدثی با بیان اینکه ۱۰ نفر از دانشجویان استان کرمان و ۴۰ نفر از فعالان فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور در این جشنواره حضور دارند، افزود: همزمان با برگزاری جشنواره، ۱۰ محفل انس با قرآن کریم در شهر کرمان و برخی مراکز و واحدهای سطح استان کرمان برگزار می شود و کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی در حاشیه جشنواره خواهیم داشت.

وی بیان کرد: کانون تقریب مذاهب در دانشگاه پیام نور استان کرمان نیز همزمان با جشنواره قرآن و عترت دانشجویی آغاز به کار خواهد کرد که این کانون در استان های مرزی فعالیت خواهد کرد.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس