هسته‌ها و تشکل‌های مردمی هویت‌دار شوند

روح الله ایزدخواه، امروز پنج شنبه ۲۲ اسفند در دیدار با جمعی از اعضای مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران خراسان جنوبی گفت: آموزش مسئله‌ای حاکمیتی در همه دنیا است، اما در ایران نهضت سواد آموزشی شکل گرفت و همه مردم پای کار آمدند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: برای ساختن کشور جهاد سازندگی شکل گرفت که اینها نشان می‌دهد که رویکرد امام(ره) این بود که مردم کار را انجام دهند و دولت فقط پشتیبانی کند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه گره‌های کور کشور در اقتصاد و حتی امنیت، فرهنگ و غیره تنها یک ریشه دارد و آن هم اینکه مردم عامل نیستند، اظهار کرد: هر جا مردم عامل بودند، پاسخ خوب گرفتیم، لذا باید از سازمان‌های مردم نهاد حمایت کرد.

ایزدخواه با اشاره به اینکه باید به همان مسیر اعتماد کردن به مردم برگردیم و آن‌ها را عامل کارها قرار دهیم، اظهار کرد: پایگاه‌های مردمی را باید فعال کنیم تا کار را برعهده بگیرند.

وی با اشاره به اینکه کشور پیشرفت‌های زیادی داشته است، افزود: امروز تکمیل زنجیره اقتصادی و بردن فناوری به روستا و مسائل اقتصادی، مسئله اول کشور است.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه چرا باید یک جوان تحصیل کرده روستایی به جای فعال کردن اقتصاد روستا به شهر مهاجرت کند، گفت: باید به سمتی برویم که اشتغال کوچک، زودبازده و خانگی باشد که این تنها با مردمی کردن اقتصاد امکان‌پذیر است.

ایزدخواه با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تاکید کردند که دولت باید از هسته‌ای جهادی بهره ببرد، تصریح کرد: متاسفانه تاکنون هیچ اتفاقی در این راستا در کشور رخ نداده است، البته کمیته امداد در این زمینه اقداماتی داشته است.

وی خطاب به اعضای مرکز نیکوکاری رسانه یاران خراسان جنوبی، گفت: اقدامات در این مرکز هم اصالت دارد و هم اولویت کشور است، هر مسئولی که این را فهمید و توانست این کارها را پر و بال دهد مطلوب است و هر جا نشد با فشار رسانه‌ای و قانونی باید این اتفاق بیفتد.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه لیبرال‌ها ۳۰ سال کشور را از ریل قانونی آن خارج کردند به ریل اصلی بازگردانیم، افزود: امید است که بتوانیم در مجلس یک ریل قانونی برای این حرکت‌های مردمی و جهادی ایجاد کنیم.

ایزدخواه با بیان اینکه باید این گونه فعالیت‌های خیرخواهانه به صورت قانونی هویت داده شود، اظهار کرد: توسعه آسان است، اما تشخیص راه‌های توسعه سخت است.

وی با بیان اینکه در کشور پول‌های زیادی هزینه می‌شود، اما مشکلات پیش پا افتاده را نمی‌توانیم حل کنیم، افزود: محرومیت زدایی باید توسط محرومان و کار برای مردم باید توسط مردم صورت گیرد.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه هسته‌های مردمی در راستای تحقق این موضوع باید تشکیل شود، تصریح کرد: حرکت‌های اجتماعی و مردمی را حمایت می‌کنیم و برای اخذ بودجه و هویت دادن قانونی به آن‌ها تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس