هر آنچه یک فعال اقتصادی باید در مورد بیمه و مالیات کسب‌وکارش بداند

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام وینداد، ممکن است به دلیل پراکندگی و فراوانی قوانین بیمه و مالیاتی در ایران و عدم تسلط به این قوانین، بسیاری از این کسب‌وکارها دچار مشکلاتی شوند و تجارت آن‌ها به‌کلی تحت تأثیر قرار بگیرد. به‌علاوه که ما امروزه در کنار مشاغل سنتی با نوع جدیدی از مشاغل روبرو شده‌ایم که در دسته کسب‌وکارهای مجازی قرار می‌گیرند، مشاغلی که بر بستر اینترنت دست به کسب درآمد می‌زنند و فعالیت می‌کنند.

چرا شناخت قوانین بیمه و مالیات کسب‌وکارها مهم است؟

امروزه در حوزه کسب‌وکارها، بیمه و مالیات کسب‌وکارها، به دلیل وجود مواد قانونی متعدد و پراکنده، همواره چالشی مهم برای بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهاست. برای آن که بتوانید در پیچش‌های حقوقی نظام مالیاتی ایران و بیمه، از خطراتی مانند جریمه و مجازات‌های مختلف در امان باشید بهتر است که از قبل از قوانین و مقررات مربوطه به بیمه و مالیات کسب‌وکارتان خبر داشته باشید. به‌عنوان‌مثال کسب‌وکار شما از هر نوع که باشد ممکن است مشمول تخفیفات و یا حتی معافیت‌های مالیاتی خاصی باشد، شما باید در جریان معافیت‌های مالیاتی سالانه و مربوط به شغل خود قرار بگیرید و از مزایای موجود بهره‌مند شوید. پس حتما در بین مواد این قانون مهم و قوانین خاص شغل خود بگردید و همیشه گوش‌به‌زنگ باشید تا از مزایای معافیت، بخشودگی و تخفیف‌های مالیاتی حداکثر استفاده را کنید.

بیمه و مالیات کسب‌وکارهای نوپا و استارتاپ‌ها

از زمان گسترش فعالیت در فضای کسب‌وکارهای مجازی، بیمه و مالیات استارتاپ‌ها دغدغه مهمی از خواسته‌های فعالان این کسب‌وکار بوده است؛ زیرا بیمه و مالیات استارتاپ‌ها و فعالان کسب‌وکارهای مجازی مانند بیمه و مالیات در هر حوزه دیگری مسئله‌ای مهم است.

از آنجایی‌ که صاحبان استارتاپ‌ها و یا فروشگاه‌های اینترنتی، یک فعال اقتصادی در فضای مجازی در نظر گرفته می‌شوند و ارائه خدمات یا خرید و فروش کالا صرفا در فضای اینترنت انجام می‌شود و نوع معاملات خیلی تفاوتی با دنیای واقعی ندارد، پس این شاغلین هم به‌مانند فروشندگان و ارائه‌دهندگان خدمات در کسب‌وکارهای حضوری باید از جدیدترین قوانین و مقررات مربوط به حوزه خود اطلاع داشته باشند و آن را رعایت کنند.

آگاهی کافی در زمینهٔ  بیمه و مالیات کسب‌ و کارها راه‌حل چیست؟

سامانه خدمات حقوقی آنلاین وینداد با استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز، خدمات حقوقی منحصربه‌فرد، مقرون‌به‌صرفه و کاربردی را در بستر فضای آنلاین به فعالین اقتصادی و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ ارائه می‌کند. تیم حقوقی وینداد با توجه به شناختی که از فضای حقوقی استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا دارد، مشکلات و نیازهای این حوزه را شناسایی کرده و سامانه‌ای آنلاین برای دسترسی بهتر به خدمات حقوقی پیاده‌سازی کرده ‌است.

تیم حقوقی وینداد، متشکل از جمعی از حقوق‌دانان مجرب، آماده تنظیم و بررسی متن قراردادهای موردنیاز برای کسب‌وکار شماست. در صورتی‌ که نیاز به راهنمایی اختصاصی در زمینه بیمه و مالیات دارید، می‌توانید از مشاوره حقوقی تلفنی ما بهره‌مند شوید.

انتهای رپرتاژ آگهی

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس