نخستین پیروزی آرژانتین و اسپانیا در جام جهانی زیر ۱۷ سال/ ایتالیا در یک‌هشتم نهایی

به گزارش ایسنا، هفته دوم مرحله گروهی جام جهانی زیر ۱۷ سال برزیل بامداد جمعه در حالی به پایان رسید که چهره یک تیم دیگر راه‌یافته به مرحله یک‌هشتم نهایی مشخص شد. ایتالیا با پیروزی ۲ بر یک  مقابل مکزیک توانست حضورش را در میان ۱۶ تیم قطعی کند. آتزوری‌ها تا دقیقه ۸۹ یک بر صفر از حریف خود پیش بودند اما در دقیقه ۹۰ دروازه‌شان را بازشده دیدند. با این حال اینوما اودوجو با گلزنی در وقت‌های اضافه ایتالیا را شش امتیازی کرد و در صدر جدول گروه  F قرار داد. مکزیک با این شکست صعودش به دور بعد سخت شد. این تیم باید در آخرین دیدارش جزایر سلیمان را شکست دهد.

در دیگر بازی گروه، پاراگوئه جشنواره گل به راه انداخت و با هفت گل جزایر سلیمان را شکست داد. نماینده آمریکای جنوبی با این پیروزی چهار امتیازی و به صعود نزدیک شد. این تیم اکنون در جایگاه دوم جدول قرار دارد.

آرژانتین در یک بازی سخت کامرون را ۳ بر یک شکست داد. ابتدا قهرمان آفریقا با گلزنی در دقیقه ۱۰ یک بر صفر پیش افتاد. بازی تاخیری کامرون مدام باعث متوقف شدن بازی می‌شد و نیمه اول پس از هشت دقیقه وقت اضافه با پیروزی این تیم به پایان رسید. با این حال شاگردان پابلو آیمار در نیمه دوم نتیجه را جبران و سه‌بار دروازه کامرون را باز کردند. آرژانتین نخستین پیروزی‌اش را به دست آورد و با چهار امتیاز در رتبه دوم جدول قرار گرفت.

پیش از این دیدار اسپانیا برابر تاجیکستان قرار گرفت و در یک بازی آسان ۵ بر یک نماینده آسیا را شکست داد. گل زودهنگام لاروخا شرایط را به نفع این تیم کرد و تک‌گل تاجیکستان نیز یک گل به خودی بود. اسپانیا با چهار امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به آرژانتین در صدر جدول قرار گرفت. تاجیکستان با وجود این شکست هنوز به صعود امیدوار است. این تیم توانست در بازی نخست کامرون را شکست دهد و اکنون با سه امتیاز رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

تاکنون تیم‌های برزیل، آنگولا، نیجریه، فرانسه، سنگال و ایتالیا به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود کرده‌اند.

هفته پایانی از بامداد شنبه با برگزاری دو دیدار آغاز می‌شود و دوشنبه چهره ۱۶ تیم برتر مشخص خواهد شد.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس