موافقت شورای شیراز با مساعدت به مقابله با شیوع ویروس کرونا

در یکصد و بیست و پنجمین جلسه علنی شورای شهر شیراز که بعدازظهر چهارشنبه ۱۴ اسفند برگزار شد، با دو طرح دوفوریتی مساعدت در خرید کیت تشخیص بیماری کرونا و همچنین گندزدایی و سم‌پاشی اماکن و محل‌های نگهداری سالمندان، کودکان و افراد کم توان ذهنی و بی‌سرپرست بصورت رایگان موافقت شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شورای شیراز، ضمن تصویب دوفوریت طرح‌ها، شهرداری مکلف شد طی انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به انجام کلیه هزینه‌ها درخصوص پیشگیری از بیماری کرونا و تهیه تجهیزات و نیازمندی‌های حوزه درمان از محل ردیف‌های بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری اقدام کند.

به گزارش ایسنا، لایحه دوفوریتی بخشودگی مبالغ اضافه شده در مدت مازاد چک‌های معوق تا پایان سال ۱۳۹۸، دیگر دستورکار این جلسه بود که با نظر مثبت اعضا به تصویب رسید.

لایحه دوفوریتی شهرداری شیراز نیز در خصوص تهاتر مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی از طریق اوراق تسویه خزانه نوع دوم و افتتاح حساب نزد بانک‌های عامل و تهاتر مطالبات و بدهی تا سقف مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال، دیگر دستور این جلسه بود  که مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید.

همچنین در این جلسه طرح دوفوریت جمعی از اعضای شورای شهر درخصوص پرداخت پاداش به اعضاء کمیسیون‌های بدوی و تجدیدنظر ماده صد ،ماده ۷۷ قانون شهرداری و ماده ۳۸ آئین‌نامه مالی شهرداری، بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری و هیئت تطبیق مصوبات مستقر در فرمانداری، دبیران و کارکنان دبیرخانه کمیسیون‌های مذکور و نمایندگان شهرداری نیز بررسی و مصوب شد.

طرح یک فوریتی پبشنهادی جمعی از اعضای شورای شهر درخصوص تعویق اجرای مصوبات اخذ عوارضی برای اجرا از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۹۹ نیز در این جلسه مطرح و موضوع از دستور کار خارج و مسکوت شد.

لایحه شهرداری شیراز نیز با عنوان «هزینه تأمین و ساخت پارکینگ مورد نیاز شهر» نیز به دلیل کسب تنها دو رأی موافق بایگانی شد.

الزام شهرداری به کاشت درختان سرو، نارنج و چنار در طرح‌های احداث فضای سبز شهری، که از سوی اعضای شورا مطرح شد مورد موافقت قرار گرفت. 

به موجب این مصوبه شهرداری شیراز مکلف شد در طرح‌های احداث فضای سبز و همچنین در روز درختکاری نسبت به غرس درختان بومی سرو، نارنج و چنار از محل ردیف اعتباری پروژه بهسازی و توسعه فضای سبز در سطح شهر، به طور ویژه و با رعایت ملاحظات اکولوژیکی اقدام کند.

طرح اعضای شورا درخصوص ضرورت اعمال مقررات ملی ساختمان به ویژه مبحث بیست و یکم (پدافند غیرعامل ) در ساخت و سازها دستور کار دیگر این جلسه بود که با تصمیم کمیسیون مذکور موافقت و مقرر شد بایگانی شود.

مصوبات کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر شیراز، با بررسی نامگذاری و تغییر نام چند خیابان دنبال شد و به موجب آن بر نامگذاری بوستان ۷هکتاری در دست احداث محله کشن به نام نوید، نامگذاری بلوار جدیدالاحداث مجاور اراضی کارخانه سیمان فارس به نام صنعت سیمان و نامگذاری خیابان‌های منشعب از این بلوار به نام یازده شهید صنعت سیمان فارس موافقت شد.

اعضای شورای شیراز همچنین با درخواست نامگذاری کوچه ۷/۹ بلوار مطهری جنوبی به نام شهید نورمحمد حاتمی و تغییر نام خیابان شیخ روزبهان به علت تکراری بودن به نام ابوالقاسم انجوی شیرازی و همچنین نصب تندیس این ادیب موافقت کردند.

نامگذاری بوستان واقع در خیابان هجرت به نام پیشنهادی ابریشم و نیز نامگذاری بوستان عرفی شیرازی دیگر مصوبات این جلسه بود و همچنین مقرر شد تندیس و شرح مختصری با هدف معرفی این شاعر در بوستان مذکور نصب شود.

در این جلسه اعضای شورای شهر با نامگذاری بوستان واقع در میدان قائم با نام اطلسی و نامگذاری بوستان واقع در بلوار نصر خیابان کسری با نام کسری و نیز نامگذاری کوچه ۶ بلوار هفت تنان به نام شهید عباس ظرفی موافقت کرده و با مخالفت با تغییر نام خیابان عظیم در محدوده منطقه یک شهرداری شیراز به نام خیابان وکلا آن را به کمیسیون مذکور بازگرداندند.

به گزارش ایسنا، این جلسه با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه فی مابین شورا، شهرداری و جمعیت هلال احمر استان فارس آغاز و با ارائه گزارشی از دکتر «یوسف آفرینی» رئیس اداره آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز با موضوع اقدامات پیشگیرانه در کاهش شیوع ویروس کرونا ویژه گروه‌های هدف این اداره خاتمه پیدا کرد.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس