محققان انگلیسی به داوطلبان تست واکسن کرونا ۳۵۰۰ پوند می‌دهند

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، داوطلبان می‌توانند چند هزار پوند در ازای آلوده شدن به نوعی کروناویروس ضعیف دریافت کنند.

۳۵۰۰ پوند رقمی است که به داوطلبان برای زندگی در قرنطینه در یک آزمایشگاه در شرق لندن و دریافت دو سویه جداگانه از کروناویروس پرداخت می‌شود.

گروه‌های متشکل از ۲۴ داوطلب به ویروس‌های ۰C43 و ۲۲۹E آلوده می‌شوند که هر دوی این ویروس‌ها بسیار کم‌خطرتر از ویروس کشنده کووید-۱۹ هستند.

شرکت “Hvivo” که صاحب این آزمایشگاه در شرق لندن است، وظیفه این کار را بر عهده دارد.

تصور می‌شود این ویروس‌ها باعث علائم و عوارض تنفسی بسیار خفیفی شوند. با این حال محققان می‌گویند واکسنی که بتواند با این ویروس‌های کم‌خطرتر مقابله کند، می‌تواند برای مقابله با ویروس کشنده کووید-۱۹ استفاده شود و به این وحشت جهانی پایان دهد.

داوطلبان به مدت دو هفته در قرنطینه نگه داشته می‌شوند و قادر نخواهند بود فعالیت یا تماس بدنی با افراد دیگر داشته باشند. رژیم غذایی آنها نیز محدود خواهد شد.

در نهایت مؤثرترین داروها و واکسن‌ها روی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ استفاده خواهد شد.

برنامه شرکت “Hvivo” باید قبل از شروع آزمایش، توسط آژانس تنظیم مقررات دارویی و محصولات بهداشتی انگلستان تایید شود تا هدف خود مبنی بر یافتن ویروس‌های جدید و داروهای ضد ویروس مؤثر را اثبات نماید.

این آزمایش بخشی از مسابقه دو میلیارد دلاری در سراسر جهان برای یافتن واکسن کروناویروس جدید، به ویژه برای سالمندان و کسانی که بیشتر در معرض خطر هستند، است.

پاداش یافتن واکسن بسیار وسوسه انگیز است و احتمالاً بسیار بیشتر از ۱.۹ میلیارد یورویی که شرکت داروساز فرانسوی “سانوفی”(Sanofi) از فروش تعداد زیادی واکسن آنفلوانزا در سال گذشته به دست آورد، باشد.

سازمان بهداشت جهانی(WHO) گفته است که بیش از ۲۰ واکسن در حال حاضر برای کووید-۱۹ در حال توسعه هستند.

آزمایش “Hvivo” مورد توجه شرکت‌های دارویی چینی قرار گرفته است.

“کاتال فریل” رئیس اجرائی این شرکت می‌گوید این شرکت در خط مقدم مبارزه با شیوع بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس