طرح فهام در اردبیل اجرا می‌شود

 مدیر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اردبیل امروز ۱۰ بهمن  در نشست با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: طرح فهام با محتوای فرهنگ و هنر مساجد کشور و در راستای غنی‌سازی نقش مسجد و محوریت قرار دادن آن در مسایل فرهنگی و هنری برگزار می‌شود و ستاد اجرایی این طرح در استان اردبیل نیز راه‌اندازی شده است.
نادر سقا با اشاره به فعالیت ۵۲۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد در اردبیل خاطرنشان کرد: در تمامی این کانون‌های برنامه‌های فرهنگی و هنری اجرا می‌شود که در کنار آن با فعال شدن سامانه بچه‌های مسجد با هدف شناسایی و معرفی فعالیت‌های خلاقانه و معرفی الگوهای برتر مساجد این طرح‌ها با پیشرفت مناسبی در اردبیل به پیش می‌رود.
وی بیان کرد: در طرح فهام از ۱۸۱ کانون برتر کشور تجلیل می‌شود و در اوایل اسفندماه با معرفی برترین‌ها استان پایتخت فرهنگ و هنر نیز برگزیده خواهد شد که امیدواریم با فعالیت‌های متعالی در مساجد اردبیل بتوانیم این افتخار را برای اردبیل کسب کنیم.
مدیر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری ویژه برنامه‌های دهه فجر در اردبیل خبر داد و بیان کرد: در این ایام و در ۱۲ بهمن ماه همزمان با ورود اما راحل به میهن اسلامی راس ساعت ۹:۳۳ دقیقه سرودهای انقلابی و حماسی از مساجد استان به ویژه مساجد منتخب پخش خواهد شد.
سقا همچین برگزاری برنامه ۱۰ مسجد ۱۰ شب را یادآور شد و گفت: اعزام روحانیون به مساجد به ویژه مساجد روستایی و  مناطق محروم و تببین گام دوم انقلاب، بازگویی خاطرات انقلاب و اجرای طرح شنبه‌ها با کتاب به مدت دو هفته و معرفی کتاب‌های انقلابی به جوانان و نوجوانان را از جمله برنامه‌های کانون مساجد در دهه فجر است.
وی بیان کرد: همچنین در این ایام ۱۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد نیز افتتاح خواهد شد و در شهرستان‌ها نیز در ۴۱ مسجد به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌هایی با محوریت انقلاب و دهه فجر برگزار می‌شود.
انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس