سنندج شهر خلاق موسیقی جهانی شد

به گزارش دریافت خبر ایسنا، سیداحسن علوی، نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی طی پیامی اعلام کرد: بدون شک موسیقی کردی آن‌قدر دارای عمق و غنا و وقار و شکوه است که به جرات می‌توان هنرمندان کردستانی که پرورده این موسیقی هستند جز بهترین موسیقی‌دانان ایران و جهان دانست.

آثار زیبا و ماندگاری که خوانندگان و آهنگسازان کردستانی به‌ویژه شهر سنندج خلق کرده‌اند بیش از آن که تبلور روح هنری دوران خود باشند، نشان از ذهن باز و عظمت روح این هنرمندان است.

بر همگان واضح و مبرهن است که موسیقی در روح و قلب کردستانی‌ها جایی دارد، نشانه این ادعا موسیقی‌دانان و هنرمندان برجسته در سطح ملی و همچنین حضور موسیقی در لحظه‌لحظه‌های زندگی این مردم ازجمله تولد، کار، عروسی، عزا، عرفان و… است که با دستان و صدای زیبای هنرمندان طنین‌انداز می‌شود و هر شنونده‌ای را آنی در ژرفای روح‌نواز آن غرق می‌کند و به تحسین گویی وامی‌دارد.

به این وسیله از همه ایده پردازان، تلاشگران و دست‌اندرکارانی که موجبات این افتخار مبارک را برای مردم کردستان به‌ ویژه سنندجی‌ها فراهم ساختند تقدیر می‌کنیم از خداوند منان برای همگان سلامتی، عزت و موفقیت مسئلت داریم.

انتهای پیام

             

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس