سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات گیلان: دستگاه احراز هویت از رای تکراری جلوگیری می کند

احمد قنبریان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به روند برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان، اظهار کرد: قریب به ۱۱ هزار نفر ناظر ثابت در شعب اخذ رای حضور دارند و بیش از ۵۰۰ بازرس به صورت سیار از شعب اخذ رای سرکشی می‌کنند.

وی با اشاره به جایگزین عدم درج اثر انگشت در فرایند رای گیری، افزود: استفاده از استامپ جهت جلوگیری از رای تکراری بود، اما در این دوره از انتخابات از دستگاه های الکترونیکی احراز هویت استفاده می شود.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات در گیلان ادامه داد: طی توافق به عمل آمده در هیئت مرکزی نظارت در ستاد انتخابات کشور مقرر شد استفاده از استامپ در شعب اخذ رای الزامی نباشد.

قنبریان با بیان اینکه رای دهندگان می توانند به اختیار خود از استامپ استفاده کنند، گفت: هیچ اجباری در زدن اثر انگشت نیست.

وی همچنین به شایعات ایجاد شده جهت کاهش حضور مردم در انتخابات اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه بدخواهان نظام و ملت طی این روزها در فضاهای مجازی شایعاتی را منتشر می کنند تا حضور مردم در انتخابات را تحت الشعاع قرار دهند لذا مردم به مسئولان اعتماد و اطمینان کنند و اجازه انتشار شایعات را ندهند.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس