رونمایی از ۲۰ کتاب فاخر نشر شاهد در موزه شهدا

به گزارش ایسنا، ۲۰ عنوان کتاب فاخر حوزه ایثار و شهادت نشر شاهد با حضور حجت‌الاسلام کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر بروجردی ریس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، دکتر رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد،  سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه، فریده اولادقباد نماینده‌مجلس شورای اسلامی، دکتر محسن پرویز و دکتر  مختارپور و جمعی از نویسندگان و اصحاب رسانه برگزار شد.

معاون فرهنگی بنیاد شهید در ابتدای این مراسم در سخنانی با تاکید بر ضرورت ترویج  فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه نشر مکتوب گفت: با رویکرد گردآوری آثار و اسناد  شهیدان ۱۷۶۰ کتاب از سوی بنیاد شهید در ژانر کتب مرجع و وصایا و خاطرات شهدا منتشر شده که به عنوان شاخصه ها و مراجع ایثار و شهادت هستند.

حجت‌الاسلام کاویانی افزود: در این سال‌ها ۵۰۰۰ کتاب با مشارکت بنیاد منتشر شده و ۵۰ عنوان به زبان‌های خارجی توسط نشر شاهد عرضه شده است.

معاون فرهنگی بنیاد در ادامه ‌بر عرصه دیپلماسی ایثار و محتوای بشر فهم و استفاده از ابزار فاخر فرهنگی و ضرورت حمایت از آثار حوزه ایثار و شهادت تاکید کرد.

در ادامه مراسم ، فریده اولاد قباد با تجلیل از نویسندگان‌ حوزه ایثار و شهادت از آنان به عنوان سربازان جنگ نرم یاد کرد و گفت: نشر شاهد بنیاد شهید آثار مرجع و فاخری ارایه می دهد و می تواند در تولید محتوای کتب آموزشی به کمک وزارت آموزش و پرورش بیاید و این آثار فاخر و فرهنگی وارد سیستم آموزشی کشور شود.

این‌ نماینده ایثارگر مجلس در پایان گفت: فرزندان ما باید شهدا را بشناسند، بنیاد شهید در زمینه آشنایی دانش آموزان سهم بی بدیلی دارد.

ادامه دارد…

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس