رهبر کره شمالی: جهان به زودی با یک سلاح استراتژیک جدید روبرو می‌شود

به گزارش ایسنا، این پیام در واپسین روز ضرب‌الاجل پیونگ یانگ به واشنگتن برای نرمش در مذاکرات میان دو طرف برای عاری‌ ساختن شبه جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای منتشر شده است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعلام کرد، دیگر هیچ دلیلی وجود ندارد که این کشور آزمایش‌های نظامی هسته‌ای خود را از سر نگیرد.

یورونیوز به نقل از گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی، کیم جونگ اون این سخنان را روز سه شنبه در کنفرانس حزب حاکم «کارگران» کره بیان کرد.

رهبر کره شمالی تاکید کرده است که پیونگ یانگ هرگز در رویارویی با خصومت فزاینده آمریکا و تهدیدات هسته‌ای از امنیت خود در برابر منافع اقتصادی صرف نظر نخواهد کرد.

کیم جونگ اون تهدید کرد که کشورش در صورت ادامه سیاست خصمانه کره شمالی به تولید سلاح‌های مورد نیاز برای تامین امنیت خود ادامه خواهد داد.

در حالی که خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش می‌دهد، رهبر کره شمالی با اشاره روشنی درباره خروج کشورش از مذاکرات با آمریکا در مورد خلع سلاح هسته‌ای پیونگ یانگ سخنی نگفت، خبرگزاری فرانسه به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری دموکراتیک خلق گزارش کرد که کیم جونگ اون عملا توقف آزمایش‌های هسته‌ای را کنار گذاشته است.

برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که کره شمالی طی ماه‌های آینده با توجه به جریان افتادن استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده و در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) در این کشور از مذاکره جدی با واشنگتن خودداری خواهد کرد.

رهبر کره شمالی تاکنون سه بار با دونالد ترامپ دیدار کرده است.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس