خسارت زلزله به ۳۲۰ واحد دامی در ۶۵ روستای آذربایجان شرقی

اکبر فتحی در حاشیه بازدید از روستاهای زلزله‌زده تیرشاب و دونیق از توابع بخش مرکزی شهرستان سراب در گفتگو با خبرنگاران، افزود: در اثر زلزله بامداد روز جمعه  17 آبان ماه ، ۲۲۰ واحد دامداری سنتی در شهرستان میانه خسارت ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی دیده است.

وی ادامه داد: زلزله در شهرستان سراب هم به حدود یکصد واحد دامی سنتی خسارت ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی وارد کرده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه در اثر این زلزله در ۴۰ روستای شهرستان میانه حدود ۳۰۱ راس دام سنگین و ۶۹۵ راس دام سبک تلف شده است، افزود: در ۲۵ روستای شهرستان سراب نیز ۳۰۰ راس دام سبک و و ۵۰ راس دام سنگین تلف شده است.

وی افزود: در ۶۵ روستای خسارت دیده از زلزله در دو شهرستان میانه و سراب استان آذربایجان شرقی در مجموع تعداد ۳۲۰ اماکن دامی خسارت دیده و  ۹۹۵ راس دام سبک و ۳۵۱ راس دام سنگین تلف شده است.

فتحی با اشاره به ادامه بررسی میزان خسارت به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی و اعلام اطلاعات تکمیلی در دو روزه آینده، گفت: واحدهای دامی بیمه شده از طریق صندوق خسارت دریافت خواهند کرد و برای جبران خسارت دیگر واحدها نیز از طریق اعطای تسهیلات تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، فتحی با بیان اینکه خسارت ۳۰۰ میلیارد و ۴۵۸ میلیون ریالی به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی در اثر زلزله ۱۷ آبان وارد شده است، افزود: در حادثه زلزله اخیر آذربایجان شرقی ۴۵ واحد تراکتور و ادوات کشاورزی، یک واحد مرغداری صنعتی (۳۰درصد خسارت)، ۶ رشته قنات و ۷ کیلومتر کانال‌ها آبیاری عمومی نیز خسارت دیده و بیش از ۳۰۰ تن از محصولات کشاورزی به ارزش ۳۷ میلیارد ریال نیز از بین رفته است.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس