حقوق جانباختگان سانحه هواپیمای اکراینی پیگیری شود

حجت الاسلام ناصر خدایاری در مراسم گرامیداشت جانباختگان  سانحه سقوط هواپیمای اکراینی به ویژه نخبگان دانشگاهی که در دانشگاه ارومیه برگزار شد، با اشاره به وقوع حوادث مختلف در کشور افزود: آنچه کشورها را از هم متمایز میکند در تعداد وقوع حوادث نیست بلکه حوادث اینچنینی در کشورهای پیشرفته نیز رخ می دهد؛ مسئله مهم و قابل توجه و نقطه تمایز کشورها در نحوه برخورد با چنین پدیده ها و حوادث اینچنینی است.

وی با بیان اینکه ابعاد هر رخدادی باید به درستی تحلیل شود و حادثه هواپیما اکراینی نیز استثنا نیست، گفت: آنچه مهم است پیگیری به جد حقوق جانباختگان و حفظ وحدت موجود در جامعه است که نباید اجازه داد حوادث اینچنینی دستاویزی برای سو استفاده دشمنان شود.

حجت الاسلام خدایاری ادامه داد: برای بررسی و تحلیل منطقی و درست هر واقعه ای باید توصیف و تحلیل درستی انجام داد و در آخر راه کار مناسبی برای پیشگیری از تکرار چنین وقایعی ارائه کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه لازمه تحلیل درست، مطرح کردن سوالهای صحیح است، اظهار کرد: باید عوامل مختلف این سانحه بررسی شود تا قضاوت غلط و یکطرفه ارائه نشود.

وی با تاکید براینکه اگر حوادث را نتوانیم خوب مدیریت کنیم دشمنان از آنها سو استفاده می کنند، اظهار کرد:مردم پایه جامعه را شکل می دهند و مطالبات آنها باید به شکل درست مطرح شود اما نباید با سو مدیریت ها  اجازه داد این مطالبات اسباب نفوذ و دخالت دشمن در کشور شود.

حجت الاسلام خدایاری با اشاره به شهادت سردار سلیمانی ،این شهید والامقام را سرمایه ای بزرگ برای نظام دانست و افزود: سردار نقطه اتحاد و پیوند آحاد ملت حول محور ولایت و منافع ملی بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی برلزوم استفاده درست از سرمایه های انسانی تاکید کرد و با بیان اینکه سرمایه های انسانی نباید آسیب ببیند و بلکه باید حفظ شده و سودآفرین برای حل مشکلات باشد، افزود: سردار سلیمانی سرمایه عظیمی برای نظام بود که با تمام وجود در راستای اعتلای نظام و تامین امنیت کشور شبانه روز تلاش کرد.

به گزارش ایسنا، حوالی ساعت ۶:۳۰ دقیقه چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۹۸، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین تنها ۶ دقیقه بعد از بلندشدن از باند فرودگاه امام خمینی(ره) با ۱۷۶ خدمه و مسافر در محدوده شاهد شهر سقوط کرد که در پی این سانحه تمامی سرنشینان و خدمه پروازی آن جان باختند.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس