توسعه پایدار روستاها با هم افزایی دهیاران محقق می شود

به گزارش ایسنا، سیروس شفقی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالی و فنی دهیاری های شهرستان لنگرود، با تاکید بر نقش دهیاری ها در توسعه پایدار روستاها، گفت: دهیاران در اعمال مدیریت توسعه و آبادانی روستاها نقش مهمی دارند.

وی با اشاره به برگزاری مستمر جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالی و فنی دهیاری ها در شهرستان، تصریح کرد: توسعه پایدار در روستاها با هم افزایی دهیاران محقق می شود.

فرماندار لنگرود با اشاره به ظرفیت روستاها در امر توسعه گردشگری به ویژه بوم گردی، خاطرنشان کرد: دهیاران باید از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در روستاها استفاده کنند.

یاور پیرعلایی، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان نیز، با بیان اینکه اولین جلسه با کارشناسان مالی و فنی دهیاری ها در استان گیلان در شهرستان لنگرود انجام شد، گفت: طرح های درآمدزا یکی از انتظارات اصلی از دهیاری هاست.

وی افزود: دهیاران با توجه به پتانسیل های روستا در بحث گردشگری و بوم گردی ورود و با سرمایه گذاری های مشترک در توسعه و آبادانی روستا تلاش کنند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با تاکید بر اینکه کارشناسان فنی و دهیاران طبق روال قانونی عمل کنند و ساخت و سازها به صورت کاملا قانونی انجام شود، اظهار کرد: دهیاران در بحث تخلفات ساختمانی ورود کنند و ساختمان هایی که پروانه پایان کار ندارند را معرفی و به کمیسیون ماده ۹۹ ارجاع دهند.

پیرعلایی از برگزاری اولین نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های روستاییان در گیلان خبر داد و گفت: نمایشگاه مذکور با هدف حمایت از آیین های بومی و محلی گیلان و ارتقای توانمندی های روستاییان ۱۴ لغایت ۱۷ اسفندماه امسال برگزار می شود.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس