بهبودی بیش از ۴۰ بیمار کرونایی در استان/ ۴ همدانی قربانی مصرف الکل

دکتر منوچهر کرمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بستری شدن ۲۲۰ فرد مشکوک به ابتلا به کروناویروس اظهار کرد: تا روز گذشته تست آزمایشگاهی ۹۶ تن از این افراد مثبت اعلام شده است که حدود ۴۵ نفر بهبود یافته و دوران نقاهت بیماری را می گذرانند. 
وی مهم‌ترین راه جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس را ماندن در خانه و خروج فقط در مواقع ضروری برشمرد و افزود: درحال حاضر کمپینی به نام «درخانه بمانیم» به منظور جلوگیری از حضور مردم در اجتماعات درحال شکل‌گیری است که امیدواریم به استقرار مردم در شهرهای محل سکونت خود و منازلشان منجر شود تا بتوانیم با یاری یکدیگر این ویروس را ریشه کن کنیم. 

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اشاره به ابتلای ۱۲ فرد جدید به آمار بیماران کرونایی استان همدان اعلام کرد: تا پایان این هفته، در شهرستان همدان نتیجه آزمایش ۲۷ نفر، در بهار پنج نفر، در ملایر ۱۰ نفر، در اسدآباد ۱۷ نفر، در نهاوند ۱۵ نفر، در کبودراهنگ پنج نفر، در رزن هشت نفر، در فامنین پنج نفر و در تویسرکان مثبت بوده است.
وی همچنین به مسمومیت برخی شهروندان با مصرف الکل متانول اشاره و بیان کرد: متاسفانه در این بین چهار نفر فوت شده‌اند در حالیکه مصرف الکل هیچ تأثیری در ممانعت از ابتلا به کروناویروس نداشته و این عدم آگاهی منجر به از دست رفتن جان عده ای از افراد می شود. 
کرمی در پایان با اشاره به فعالیت سامانه ۳۱۴۳ از ساعت ۸ صبح تا ۲۴، گفت: هشت خط تلفن از تلفن های مرکزی دانشگاه به این شماره متصل بوده و پاسخگوی سوالات مردم است بنابراین همشهریان می‌توانند با شماره گیری این سامانه، سوالات مربوط به کروناویروس را از کارشناسان امر جویا شوند.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس