بخش اعظمی از معترضان آبان در تشییع پیکر «سردار» شرکت کردند

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در چند وقت اخیر دغدغه و نگرانی وجود داشت که انقلاب در حال از دست دادن یک سرمایه بزرگ اجتماعی است. مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌های ناجوانمردانه و ظالمانه در کنار بخشی از سوء مدیریت‌ها باعث شده بود فشار روی مردم مضاعف شود و آنها را کم کم به سمت نارضایتی پیش می‌برد که در حوادث آبان ماه آن را شاهد بودیم و به گفته کارشناسان احتمال تکرار آن و کاهش فاصله ابراز نارضایتی‌ها وجود داشت.

وی اضافه کرد: همواره خون شهدا درخت انقلاب را که به سمت خشکسالی می‌رفته آبیاری کرده و این انقلاب دوباره با خون شهدا جان گرفته است. در این مقطع هم اهدای خون یک شخصیت بزرگ فراملی باعث ایجاد انسجام، وفاق و وحدت ملی شد که ما باید از این فضای به وجود آمده استفاده و آن را حفظ کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به حضور خود در مراسم روز دوشنبه تشییع پیکر شهدا گفت: مردمی که آمدند نشان دادند حاضرند از خیلی چیزها بگذرند. در این مراسم مردم عادی حضور پیدا کردند و ما باید این لیاقت را داشته باشیم که آن را حفظ کنیم و به خواسته‌های مشروع، منطقی و معقول آنها پاسخ مثبت دهیم. همه باید پای کار بیایند تا مشکلات مردمی که عاشقانه حضور پیدا کردند را حل کنند.

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس خاطرنشان کرد: مردم از درگیری‌های سیاسی خوششان نمی‌آید اما آنچه در مراسم تشییع نشان دادند این بود که می‌خواهند انقلاب و نظام حفظ شود. گرچه قائل به اصلاح روال اداره کشور هستند. آنها قاسم سلیمانی‌ها و شهدا را دوست دارند من معتقدم بخش اعظمی از معترضان آبان ماه هم در مراسم تشییع پیکر شهدا حضور داشتند که بگویند پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند و مردم ایران به هیچ وجه حاضر نیستند انقلاب آسیب ببیند.

جعفرزاده یادآور شد: ما شاهد این بودیم که مکرون خیانت کرد و با ترامپ نشست و نخست وزیر بریتانیا هم پیام داد که این پاسخ خوبی به ایران بود. حتی خیانت بعضی از کشورهایی که فکر می‌کردیم دوست ما هستند را هم دیدیم. پس وقتی دشمنان ما در بیرون به اجماع و وحدتی می‌رسند ما باید در داخل این نیاز را شدیدتر احساس کنیم.

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس با بیان اینکه «از این به بعد باید با هر کلام تفرقه افکنانه‌ای برخورد شود» بر ضرورت پرهیز جریانات سیاسی از مصادره سردار سلیمانی به نفع خود نیز تاکید کرد و گفت:‌ پارلمان ایران به عنوان مرکز سیاست کشور با رای ۱۰۰ درصدی اقدام متقابل ایران علیه آمریکا را تصویب کرد و پیام این مصوبه این است که باید در داخل به اتحاد ملی و وفاق برسیم و از این سرمایه استفاده کنیم.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس