افتتاح ۱۰۷۰ واحد مسکونی مددجویان سیل زده گلستان

رئیس کمیته امداد در این مراسم با تاکید بر تسریع در روند خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان در استان‌های مختلف کشور، گفت: علاوه بر پرداخت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض بنیاد مسکن و اعتبارات دولتی، به همت مسئولان کمیته امداد، مبلغ ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به ۱۲۰ واحد شهری و ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به ۹۴۶ واحد روستایی مددجویان سیل‌زده گلستانی اختصاص‌یافته است.

مرتضی بختیاری با بیان اینکه بیش از ۱۵ هزار واحد مسکونی مددجویان در سیل ابتدای سال در کشور دچار خسارت‌های جزیی و کلی شده بود، اظهار کرد: همه این منازل تعمیر و تحویل مددجویان امداد شده است. همچنین بخشی زیادی از  ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی تخریب شده مددجویان در سیل فروردین، ساخته و تحویل شده و مابقی تا اوایل سال آینده تحویل خانواده‌های تحت حمایت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۲۲۵ واحد مسکونی مددجویان در سیل استان گلستان آسیب دیده است، افزود:تعداد ۱۰۷۰ واحد مسکن مددجویان در دهه شکوهمند فجر به بهره‌برداری رسید.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه ساخت سه هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در استان گلستان با همکاری سازمان برنامه و بودجه، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیادمسکن به امضا رسیده است و تا یکسال آِینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایسنا به نقل از کمیته امداد گلستان، بختیاری گفت: براساس این تفاهم‌نامه، برای هر واحد مسکونی ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به مددجویان ارائه می‌شود، بنیاد مسکن نیز پرداخت ۴۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصدی با بازپرداخت ۱۵ ساله را تقبل کرده و کمیته امداد تامین بخشی از کمک‌های بلاعوض را برای سهم آورده متقاضیان را متعهد شده است.

رئیس کمیته امداد در ادامه سفر به استان گلستان از منازل مددجویان در شهرستان آق قلا بازدید و با خانواده یک شهید امدادگر در کردکوی دیدار کرد. در این سفر همچنین با حضور رئیس کمیته امداد، ۲۲ مرکز نیکوکاری در استان افتتاح شد.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس