اصناف غیرضروری سیرجان تعطیل می‌شوند/ شرکت‌های معدنی و صنعتی آماده همکاری هستند

“سهراب بهاالدینی” امروز در نشست خبری با موضوع کرونا گفت: با هماهنگی اتحادیه های امور صنفی و اتاق اصناف مقرر شد تنها صنوفی که در تامین مایحتاج روزمره و ضروری مردم سرکار دارند آنهم با رعایت موارد بهداشتی، تا پایان ایام نوروز به کار خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: طرحی در حال بررسی است که کامیون ها و خودروهای غیربومی بدون نزدیک شدن به شهر سیرجان و از جاده های در نظر گرفته شده اطراف شهر عبور کنند در صورت امکان اجرایی می شود.

رئیس ستاد پیشگیری و کنترل کرونا سیرجان اظهار کرد: کمیته ای در این ستاد شامل نمایندگان شرکت های معدنی و صنعتی سیرجان تشکیل شده است و تا با استقبال خوبی که داشته اند، نیازهای درمانی و بهداشتی شهرستان در مبارزه با کرونا تامین شود و تمهیدات لازم در فضاهای کارگری برای پیشگیری از آلودگی به ویروس اندیشیده شود.

بهاالدینی گفت: لغو کلیه فعالیت ها و مراسم ورزشی، فرهنگی، مذهبی که از پیش ابلاغ شده و بر لغو هرگونه مراسم و نماز جماعت در مساجد، تکایا، بقاع متبرکه تاکید شده است.

وی تاکید کرد: با بازدید های دوره ای که از جایگاه های عرضه سوخت در حال انجام است، موظف به سوختگیری توسط اپراتورهای جایگاه شدند و  نانوایی که اصول بهداشتی را رعایت نکرده اند، پلمب شدند.

سرپرست فرمانداری سیرجان ادامه داد: پایگاه نیروی دریایی سیرجان آمادگی استقرار بیمارستان صحرایی در صورت لزوم را دارد و دستگاه های قضایی و انتظامی بر عدم سوء استفاده سودجویان از شرایط فعلی نظارت کامل دارند.

بهاالدینی اظهار کرد: شهرداری موظف شد تا با همکاری بهزیستی و نیروی انتطامی متکدیان را جمع‌آوری کرده، متکدیان تبعه بیگانه تحویل و سایر متکدیان توسط بهزیستی ساماندهی و نگهداری شوند.

سرپرست فرمانداری سیرجان با گلایه از انتشار ناآگاهنه برخی شایعات در فضای مجازی از مردم خواست تا ضمن ادامه رعایت نکات پیشگیرانه و بهداشتی، اخبار و اطلاع رسانی های مربوط به کرونا را تنها از طریق منابع موثق و دانشکده علوم پزشکی سیرجان پیگیری کنند.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس