اجرای طرح یاریگران زندگی در ۲۰ درصد از مدارس فارس

به گزارش ایسنا، علی عسکر نجفی شنبه ۱۱ آبان در جلسه شورای استانی سیاست‌گذاری اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس فارس گفت: هدف اصلی این طرح کاهش تمایل و خودداری از تجربه مصرف مواد مخدر و پیشگیری از آسیب‌پذیری و بروز اعتیاد در دانش آموزان است.

او افزود: این طرح در مرحله اول خود در سال جاری، همانند سراسر کشور در ۲۰ درصد مدارس فارس اجرا خواهد می‌شود و پس از بررسی نتایج آن در سال آینده در ۶۰ درصد مدارس و در سال ۱۴۰۰ نیز در همه مدارس اجرایی خواهد شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس  تأکید کرد: برای اجرای مطلوب این طرح از ظرفیت‌های مدارس کشور همچون مشاورین و به‌ویژه تشکل‌های رسمی و غیررسمی فعال برای پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ،به‌ویژه اعتیاد در مدارس و جامعه دانش‌آموزی استفاده می‌شود.

نجفی ادامه داد: توانمندسازی کمی و کیفی گروه‌ها و تشکل‌های دانش‌آموزی ،یکی از رویکردهای مهم برای اجرای این طرح است و  تلاش می‌کنیم تا از ابتکارات تشکل‌های دانش‌آموزی در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی ،به‌ویژه اعتیاد بهره گیریم.

او بر لزوم بهره‌گیری از  ابزارهای فرهنگی در فرهنگ‌سازی این طرح در سطح جامعه تأکید کرد و افزود: تولید محتوای مطلوب در فضای مجازی و یاری‌گرفتن از رسانه‌های دیداری و شنیداری همچون روزنامه‌ها و صداوسیما می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس نیز در این جلسه گفت: برای اینکه جوانانی سالم و عاری از اعتیاد داشته باشیم باید به آموزش‌وپرورش کمک کنیم.

محمدرضا ابراهیمی تأکید کرد: آموزش‌وپرورش با تولید فکر می‌تواند به کاهش اعتیاد در جامعه کمک کند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: محو اصلی طرح یاریگران زندگی، آموزش و توانمند کردن دانش آموزان است.

جهانبخش بانشی گفت: در راستای اجرای این طرح، تشکل‌های مختلف با برنامه‌ریزی مطلوب می‌توانند درزمینه آگاهی بخشی به  دانش آموزان، والدین آن‌ها  و کارکنان  در زمینه آسیب‌های اجتماعی و مخاطرات سلامت روان همکاری داشته باشند.

وی اظهار  کرد: در راستای فرهنگ‌سازی این طرح نیز می‌توان با تولید پیام‌های فرهنگی در قالب فیلم  و نشر آن در فضای مجازی و همچنین برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری برای مخاطبین این طرح تلاش کرد.

انتهای پیام

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس